ﺳﻪشنبه 26 تیر 1403
EN

آرشیو اخبار

ثبت نام کنندگان حج از مرز 32هزار نفر گذشت/اعلام اولویت های جدید تا تکمیل شدن سهمیه استان ها

  • 02 بهمن 1402
  • 13:46
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 294 بازدید
  • Article Rating
 ثبت نام کنندگان حج از مرز 32هزار نفر گذشت/اعلام اولویت های جدید تا تکمیل شدن سهمیه استان ها
در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت اعلام شد که حدود 32 هزار نفر پیش پرداخت اولیه برای اعزام به حج تمتع آینده را واریز کرده اند.

در این نشست که امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد ، آخرین وضعیت ثبت‌نام در کاروان‌های حج 1403 و امکان مشرف شدن زائران عمره بررسی شد.

آقای غلامرضا رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با اعلام اینکه شمار ثبت نام کنندگان حج از مرز 32هزار نفر گذشته است، روند ثبت نام برای حج تمتع آینده را خوب ارزیابی کرد و از اعلام اولویت های جدید تا تکمیل شدن سهمیه استان ها خبر داد.

وی تصریح کرد: برنامه های حج 1403 بر اساس زمان بندی درحال پیگیری است و بویژه اعلام نرخ ارز برای مشخص شدن هزینه نهایی حج و انتقال ارز مورد نیاز برای تامین  هزینه ها در عربستان ضروری است.

در ادامه این جلسه ، آقای سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت به سفر هیئت عربستانی به کشورمان برای بررسی مسایل فنی و امنیتی و بازدید از فرودگاههای امام خمینی(رض) و مشهد اشاره کرد و گفت: با بازگشت و اعلام بررسی این هیئت وضعیت سفرهای عمره مشخص و به مردم اطلاع رسانی خواهد شد. 

سرپرست حجاج ایرانی نیز با اشاره به اینکه اقدامات قبلی کشور میزبان در حوزه عمره موجب شد که مردم و سازمان حج و زیارت دچار مشکل شوند ، ابراز امیدواری کرد که با رفع مسایل این وضعیت جبران و زائران ایرانی با بازنگری در برنامه ریزی اعزام ها و هدایت مناسب در کنار زائران دیگر کشورها هر چه زودتر دراین سفر معنوی حاضر شوند.

این جلسه با گزارش معاون حج و عمره و مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر امور کارگزاران سازمان حج و زیارت درباره اقدامات صورت گرفته برای کاروان بندی و ترکیب کارگزاران اجرایی و خادمان فرهنگی حج آینده ادامه یافت و نماینده ولی فقیه تصریح کرد کاهش عوامل مورد توجه است و به نحوی اقدام شود که بیکاری پنهان حذف گردد و از کیفیت ارائه خدمات به زائران نیز کاسته نشود.

حجت الاسلام والمسلمین نواب همچنین از مسئولان مرکز پزشکی حج و زیارت و دست اندرکاران بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت خواست که اطلاع رسانی لازم را در خصوص دستورالعمل تهیه شده برای احراز صلاحیت و توانایی جسمانی و روانی زائران انجام دهند تا زائران ازقبل در خصوص تاثیر آن در اعزام به حج توجیه شوند.

خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو در حال حاضر در دسترس نیست