ﺳﻪشنبه 26 تیر 1403
EN

آرشیو اخبار

ثبت نام ۲۳ هزار یزدی برای پیاده‌روی اربعین قطعی شد

ثبت نام ۲۳ هزار یزدی برای پیاده‌روی اربعین قطعی شد
مدیر حج و زیارت یزد گفت: تاکنون ثبت‌نام ۲۳ هزار نفر برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی در قالب ۱۴ هزار گروه در استان قطعی شده است.

علی اصغر شریفی گفت: تاکنون ۵7 هزار و 689نفر در سامانه سماح پیش ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد 22 هزار و 919نفر به صورت قطعی ثبت نام خود را تکمیل و قطعاً در مراسم پیاده‌روی اربعین حضور خواهند یافت.

وی افزود: مرز چذابه آماده پذیرایی از زائران یزدی است و عزاداران حسینی برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین با مراجعه به این مرز، می‌توانند اقدامات لازم را انجام دهند و همچنین افرادی که پرونده خود را تکمیل و هزینه بیمه را پرداخت کرده‌اند، ثبت‌نامشان قطعی شده است.

مدیرحج و زیارت استان یزد با تاکید بر شرایط مورد نیاز برای شرکت در مراسم اربعین تصریح کرد: تزریق دو نوبت واکسن کرونا زا شروط اصلی پذیرش زائران است و افرادی که بیش از ۶ ماه از آخرین تزریق واکسن کرونا در آنها گذشته است باید نسبت به تزریق نوبت یادآور اقدام کنند اما در حال حاضر شرط تزریق در سامانه سماح حذف شده است؛ اما لازم است در هنگام خروج از مرز کارت واکسن خود را به همراه داشته باشند.

وی گفت: افراد واجد شرایط هر چه سریع‌تر با مراجعه به سامانه سماح، ثبت نام خود را تکمیل و نهایی کنند و همچنین تاکید می‌شود که در صورت عدم ثبت نام در سامانه به مرز مراجعه نکنند.

شریفی با بیان توصیه‌هایی در زمینه شرکت در مراسم پیاده روی اربعین، عنوان کرد: زائران عزیز از رفت و آمد به صورت انفرادی خودداری کنند و تا حد ممکن به صورت گروهی در این مراسم شرکت کنند، اطلاعات شخصی خود را به صورت کامل و دقیق یادداشت کنند و همچنین نسیبت به تمدید گذرنامه خود اقدامات لازم را انجام دهند.

خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو در حال حاضر در دسترس نیست