ﺳﻪشنبه 26 تیر 1403
EN

آرشیو اخبار

آغاز پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات عالیات از روز شنبه 30 بهمن ماه

  آغاز پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات عالیات از روز شنبه 30 بهمن ماه
سازمان حج و زیارت از پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات عالیات از روز شنبه 30 بهمن ماه خبر داد و اعلام کرد که این پیش ثبت نام تا پایان روز جمعه 6 اسفند ماه ادامه خواهد یافت .

اطلاعیه پیش ثبت نام سفرهای نوروزی به شرح ذیل می باشد:

سازمان حج و زیارت در جهت ایجاد رفاه و سهولت بیشتر و بمنظور ایجاد آمادگی های لازم برای تشرف زائران به سفر زیارتی عتبات مقدسه عراق، اقدام به ایجاد سامانه پیش ثبت‌نام اینترنتی عتبات عالیات نموده است.


متقاضیان محترم تشرف به عتبات عالیات در دوره نوروزی ( ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۰ لغایت ۸ فروردین ماه ۱۴۰۱) می توانند با تکمیل فرم مربوطه در سایت (http://atabat.haj.ir) برای خود وهمراهانشان پیش ثبت‌نام نمایند.


شروع پیش ثبت نام در این دوره از ساعت 10 صبح روز شنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ لغایت پایان روز جمعه ۶ اسفند ماه ۱۴۰۰ خواهد بود.

تذکرات مهم:
1- اعزام های برنامه ریزی شده فقط به صورت هوایی می باشد و در صورت اعلام مجوز اعزام زمینی، شرایط مربوطه متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.
2- پیش ثبت نام به صورت انفرادی و گروهی (حداقل 1 نفر و حداکثر 10 نفر ) میسر می باشد، افرادی که متقاضی اعزام با هم هستند در یک گروه ثبت نام می نمایند مانند اعضای یک خانواده، در اینصورت هر گروه از یک سرگروه و افراد زیر گروه وی (همراهان) تشکیل می‌شود که لازم است مشخصات کامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان (کد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش ثبت‌نام سایت درج گردد.
3- هر نفر فقط یکبار و در یک گروه می تواند (بعنوان سرگروه یا همراه) پیش ثبت‌نام نماید و چنانچه به هر دلیلی هر یک از افراد پیش ثبت نام شده (سرگروه یا همراهان) پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری، خواستار ثبت نام با گروه جدید یا جابجائی اسامی گروه خود باشد می تواند نسبت به ثبت نام مجدد اقدام و کد رهگیری جدید دریافت نماید که در این صورت اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.
4- کدملی و مشخصات متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق و در صورت مغایرت، امکان ادامه فرایند وجود ندارد، لذا در ثبت کد ملی دقت مضاعف به عمل آید.
5- باتوجه به اطلاع رسانی های مرتبط با پیش ثبت نام از طریق سیستم ارسال پیام کوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (یا یکی از نزدیکان وی) در فرم پیش ثبت‌نام الزامی است.
6- تاریخ تولد افراد باید به صورت کامل شامل روز، ماه و سال (بصورت چهار رقمی) در فرم درج شود.
7- کدملی همه افراد ده رقمی بوده و باید کلیه ارقام (صفرهای سمت چپ) آن بطور کامل در فرم ثبت شود.
8- پس از قطعی نمودن پیش ثبت‌نام، سیستم یک شماره رهگیری به گروه تخصیص می دهد که این شماره را یادداشت نموده و برای پیگیری های بعدی نزد خود نگهداری نمائید.
9- بر اساس مصوبه ستاد مدیریت بیماری کرونا داشتن کارت واکسیناسیون دارای QRکد و نتیجه منفی آزمایش PCR برای 72 ساعت قبل از پرواز الزامی است.
10- در صورتیکه تعداد افراد پیش ثبت‌نام شده از ظرفیت اعزام دوره نوروزی در استان‌های مختلف بیشتر باشد، اولویت تشرف گروه‌ها براساس قرعه‌ تعیین و از طریق همین سایت به آنها اعلام می گردد.
11- قرعه کشی و اعزام افراد پذیرفته شده از استان محل سکونت سرگروه (قید شده در سیستم) صورت خواهد گرفت. لذا، استان و شهر محل سکونت را با دقت از فهرست مربوطه انتخاب نمائید.
12- پس از اتمام مهلت پیش ثبت نام (جمعه ۶ اسفند ماه ۱۴۰۰ ) امکان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت نام شده میسر نمی باشد.
13- داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ اعزام ضروری است.
14- فقط افراد پذیرفته شده در قرعه کشی دارای الویت اعزام بوده و انتقال یا جایگزینی، میسر نمی باشد.

خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو در حال حاضر در دسترس نیست