Sunday 26 June 2022
EN

آرشیو اخبار

متقاضیانی که در حج 99 نام نویسی کرده اند به سامانه رزرو مراجعه کنند/کسانی که موفق به تشرف در سال جاری نمی شوند، انصراف ندهند

  • 11 May 2022
  • 12:50
  • 0 دیدگاه
  • 44 بازدید
  • Article Rating
 متقاضیانی که در حج 99 نام نویسی کرده اند به سامانه رزرو مراجعه کنند/کسانی که موفق به تشرف در سال جاری نمی شوند، انصراف ندهند
معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با اشاره استقبال متقاضیان از نام نویسی در کاروان های حج تمتع 1401 گفت: فقط متقاضیانی که در حج 99 نام نویسی کرده اند به سامانه رزرو مراجعه کنند و در صورت افزایش سهمیه از سوی عربستان سعودی، ظرفیت ها...

دکتر اکبر رضایی درباره فرایند ثبت نام مشمولان حج تمتع 1401 در کاروان ها که از روز یکشنبه 18 اردیبهشت ماه آغاز شده است گفت: به امید خدا بعد از دو سال وقفه در اعزامهای حج تمتع که بدلیل بحران کرونا و برای همه کشورهای اسلامی ایجاد شد، امسال 39 هزار 640 نفر از هموطنان ما به سرزمین وحی مشرف می شوند که بر همین اساس روند ثبت نام نهایی این عزیزان از روز گذشته در سامانه رزرو به آدرس tamatoreserve.haj.ir آغاز شده است.


وی با تاکید بر اینکه فقط متقاضیانی که در سال 99 ثبت نام کرده بودند و هزینه ها را در آن زمان پرداخته و شرایط تعیین شده کشور میزبان در حج امسال را دارا هستند مجاز به نام نویسی می باشند ، گفت: این عزیزان که نتواسته اند در آن زمان به حج مشرف شوند و وجوه خود را برای هزینه های حج پرداخت کرده و انصراف نداده بودند در اولویت نام نویسی و اعزام حج تمتع 1401 هستند و باید به سامانه مراجعه کنند.


رضایی در عین حال به کسانی که در سال 99 ثبت نام کرده و هزینه پرداخته اند اما بدلیل شروط تعیین شده، موفق به تشرف در سال جاری نمی شوند، گفت که در صورت عدم انصراف ، در اولویت تشرف و استفاده از امتیاز تثبیت نرخ ارز می باشند.


معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با اشاره به استقبال این دسته از مشمولان در نام نویسی سامانه رزرو تصریح کرد: تاکنون بیش از 81 درصد ظرفیت کاروان ها تکمیل شده است که به سرعت اقدامات بعدی انجام می گیرد.


وی با بیان اینکه درخواست افزایش سهمیه تا سقف5 هزار نفر را به وزارت حج و عمره عربستان داده ایم، تصریح کرد: در صورت وجود انصرافی ها و افزایش سهمیه از سوی کشور میزبان، ظرفیت های جدید برای نام نویسی اعلام می شود.


معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با اشاره به برآورد هزینه های حج تمتع 1401 و پرداخت وجوه واریزی متقاضیان در سال 99 گفت: میانگین هزینه های حج تمتع امسال 37 میلیون تومان می باشد که با توجه به شرایط کاروان ها و گروههای قیمتی مقداری پایین ترو برای برخی کاروان ها مقداری بالاتر است؛ بخش کنترل هزینه ها در حج تمتع امسال نیز بدلیل اعمال سیاست های ریاست محترم سازمان و تدابیر اندیشیده شده و برنامه ریزی های دست اندرکاران حمل و نقل، اسکان، تغذیه و تدارکات و .... در کنترل هزینه ها انجام گرفته است.


به گفته رضایی ، با توجه به ظرفیت موجود 280 کاروان امسال از 19 ایستگاه پروازی به سرزمین وحی مشرف می شوند که تاریخ اولین پرواز رسمی حجاج 23 خرداد ماه جاری می باشد.


وی همچنین میزان ارز مسافرتی تعیین شده از سوی بانک مرکزی را 200 یورو دانست و گفت: قیمت این ارز مسافرتی نیز مطابق با ضوابط بانک مرکزی تعیین می شود.


رضایی همچنین به حجاج توصیه کرد تا طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید، وقت و زمان خود رابیشترصرف معنویت و پرداختن به مناسک سرزمین وحی کنند و از بازارگردی پرهیز نمایند و در صورت امکان سوغات خود را در داخل کشور و قبل از سفر تهیه کنند.

ارسال نظرات

Name (required)

Email (not required)

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.